Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2015

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΣΤΑ ΛΕΥΚΑΡΑ.

Με νέα φιλική νίκη προχώρησε η ομάδα μας, αυτή την φορά εκτός έδρας με αντίπαλο την ομάδα των Λευκάρων με 0-3.
Η μέρα ξεκίνησε νωρίς για τους παίχτες, οι οποίοι συγκεντρώθηκαν στον χώρο όπου εδώ και 2 χρόνια στεγάζεται το οίκημα της ομάδας, και αφού ετοιμάστηκαν μπήκαν στο πούλμαν το οποίο τους μετέφερε στα Λεύκαρα. Η αποστολή κατέφθασε στην πλατεία του χωριού, βόλταρε, κάθισε στο καφεστιατόριο για λίγη ωρα χαλάρωσης, και έπειτα κατέληξε στο γήπεδο.
Στο ξεκίνημα του αγώνα με μια ωραία τελετή οι ομάδες έδωσαν τα χέρια, οι αρχηγοί αντάλλαξαν λάβαρα και έβγαλαν αναμνηστικές φωτογραφίες.
Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα μας απέδωσε καλό ποδόσφαιρο και κατάφερε να φύγει νικήτρια με σκορ 0-3. Τα γκολ της ομάδας μας, σημείωσαν το δεύτερο ημίχρονο με πολύ όμορφο σουτ ψαλίδι ο Χρίστος Αποστόλου, με ατομική προσπάθεια προσπερνώντας τους πάντες ο Μαξίμ Κοντοζή και ο Φίλιππος Χ''ττοφή με ωραίο πλασέ εντός της μεγάλης περιοχής.
Μετά το τέλος του παιχνιδιού, η ομάδα κατέληξε στο εστιατόριο "Το σπίτι των ανέμων''.
Ευχαριστούμε πολύ τους ανθρώπους της ομάδας των Λευκάρων για την άψογη φιλοξενία και τους ευχόμαστε ό,τι καλύτερο στην νέα αγωνιστική περίοδο.